wt., 04 lut

|

Przysiecka 13

Ekoferie w Kawiarence Naprawczej Stajnia na Barbarce

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Ekoferie w Kawiarence Naprawczej Stajnia na Barbarce

Czas i lokalizacja

04 lut 2020, 09:00 – 07 lut 2020, 15:00

Przysiecka 13, Przysiecka 13, 87-100 Toruń, Polska

O wydarzeniu

 Zapisy: Biuro Szkoły Leśnej na Barbarce, tel. 56 657 60 85 wew. 85 (poniedziałek - piątek 8.00-16.00)  

Warsztaty bezpłatne !!!  

Czas trwania: warsztaty odbywać się będą w godz. 9.00 a 15.00 - możecie przyjść na nie w dopasowanym do siebie momencie, pamiętajcie jednak by zarezerwować na pracę około dwie godziny- proponowane godziny 9.00-11.00, 11.00-13.00, 13.00-15.00  

UWAGA! Podczas warsztatów dziecko pozostaje pod opieką rodzica/dorosłego opiekuna.  

Data i temat warsztatów:  

28 stycznia 2020 r. (wtorek) - Warsztaty upcyklingowe – świeczki Na warsztatach pobawimy się świeczkami. Zrobimy nowe ze starych. Jeśli macie przynieście z domu niedopalone świecie, które będziemy przetapiać oraz szklane pojemniczki lub słoiki, w których umieścicie Wasze „nowe” świece. Każdy z Was będzie mógł skomponować kompozycję zapachową do swojej świecy ;-), którą po warsztatach zabierze ze sobą do domu.  

31 stycznia 2020 r. (piątek) – Warsztaty upcyklingowe- woreczki na warzywa i owoce zero waste Na warsztatach wykonywać będziemy wielorazowe woreczki na warzywa lub owoce ze starych firanek, które w czasie zakupów zastąpią doskonale jednorazowe nieprzyjazne dla naszego środowiska plastikowe foliówki. W czasie warsztatów się będziecie mieli okazję „podszkolić się” w nawlekaniu nitki na igłę i w szyciu ręcznym, ale też oswoić się z maszyną do szycia ;-). Zabierzcie ze sobą z domu na warsztaty stare firanki i materiały pasmanteryjne tj, guziki, wstążeczki, które sprawię, że Wasz woreczek będzie wyjątkowy i niepowtarzalny.  

4 luty 2020 r ( wtorek) – Warsztaty upcyklingowe – stroje karnawałowe W czasie warsztatów przygotujemy stroje karnawałowe lub ich elementy, w których potem wystąpicie na balach karnawałowych. Będziemy projektować, wycinać, kleić i zszywać ;-) . Na warsztaty zabierzcie z domu materiały, które możecie przerobić lub wykorzystać o przygotowania Waszego wyjątkowego stroju.  

7 luty 2020 r. (piątek) – Warsztaty upcyklingowe - karmniki dla ptaków W czasie warsztatów wykonamy proste karmniki dla ptaków z drewnianych elementów. Oswoicie się z papierem ściernym, młotkiem i gwoździami ;-). Wykonany karmnik będziecie mogli pomalować na wybrane przez sobie kolory. Nauczymy Was jak przygotowywać proste i pyszne przysmaki dla ptaków oraz dlaczego nie powinniśmy ich dokarmiać chlebem.  

Udostępnij to wydarzenie